Wisełka Atrakcje Turystyczne

Plaża w Wisełce »

Plaża w Wisełce. Wisełka jest oddalona od morza o ok 1,2 km. Droga na plażę prowadzi przez las sosnowo-bukowy. Plaża jest niezbyt szeroka, ale za to piaszczysta, zakończona malowniczym, wysokim klifem, przypomina dzikie plaże. Plaża to zapewne największa atrakcja turystyczna Wisełki. Na południu miejscowości znajduje się kolejna atrakcja - nieduże jeziorko Wisełka. Również tu jest plaża, przy której działa wypożyczalnia sprzętu pływającego. więcej »

 • Wejście od ul. Nadmorskiej

Wyspa Wolin »

Wyspa Wolin to największa wyspa w Polsce - jej powierzchnia to ok 265 km2. Wyspa Wolin od lądu stałego oddzielona jest Zalewem Szczecińskim, Zalewem Kamieńskim oraz cieśniną Dziwną. Środkową część wyspy wraz z brzegiem morza oraz pasem wód morskich zajmuje jeden z dwóch nadmorskich parków narodowych - Woliński Park Narodowy. więcej »

Woliński Park Narodowy »

Woliński Park Narodowy to jeden z dwóch nadmorskich parków narodowych w Polsce. Park zajmuje środkową część wyspy Wolin wraz z brzegiem morza oraz pasem wód morskich. Na terenie Wolińskiego Parku Narodowego stworzono Pokazową Zagrodę Żubrów - zagroda ta jest udostępniana do zwiedzania. więcej »

Pole golfowe w Kołczewie »

W pobliskim Kołczewie zlokalizowana jest atrakcja, która ucieszy miłośników golfa - pole golfowe Amber Baltic Golf Club. więcej »

 • 72-514 Kołczewo, ul. Bałtycka 13
 • 91 326 51 10
 • abgc@abgc.pl

Latarnia morska Kikut koło Wisełki »

Niedaleko Wisełki, na wzniesieniu Kikut, (teren Wolińskiego Parku Narodowego) stoi Latarnia Morska Kikut. To kamienna wieża o wysokości ok 18 metrów. Chociaż latarnia nie jest udostępniona do zwiedzania, to można ją obejrzeć z zewnątrz i zrobić sobie na jej tle atrakcyjne zdjęcie z wakacji. więcej »

Wzgórze Gosań »

Na wyspie Wolin znajduje się najwyższe wzniesienie polskiego wybreża - wzgórze Gosań. więcej »

Gabinet Figur Woskowych »

W Międzyzdrojach znajduje się Gabinet Figur Woskowych, w którym podziwiać można 110 postaci przedstawiających znanych aktorów, polityków oraz bohaterów bajek. więcej »

 • Bohaterów Warszawy 19, Międzyzdroje
 • 91 32 82 570
 • kinomanja@vp.pl

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach »

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach prezentuje ponad 100 odcisków dłoni znanych polskich gwiazd - aktorów, reżyseró, twórców polskiej sceny kulturalnej. więcej »

 • 72-500Międzyzdroje, Aleja Gwiazd

Muzeum Przyrodnicze im. Adama Wodziczki »

Muzeum Przyrodnicze im. Adama Wodziczki prezentuje bogate zbiory roślin i zwierząt, zamieszkujących Woliński Park Narodowy. więcej »

 • Niepodległości 3a, Międzyzdroje
 • 91 32 80 727

Jezioro Czajcze oraz wały obronne »

Jezioro Czajcze to dość płytki akwen w kształcie podkowy, w pobliżu którego znajdują się pozostałości po istniejącym niegdyś w tym miejscu grodzisku oraz fragmenty wałów obronnych. więcej »

 • Jezioro Czajcze, Wisełka

Jezioro Koprowo »

Jezioro Koprowo jest największym akwenem wodnym wyspy Wolin. Dawniej było morska zatoką. Obecnie ma powierzchnię prawie 500 ha. więcej »

 • Jezioro Koprowo

Nadmorski Park Miniatur i Kolejek »

Park miniatur w Dziwnowie to idealna atrakcja dla całej rodziny, która lubi spędzać wolny dzień w ciekawy sposób. Tutaj z pewnością nikt nie będzie narzekał na nudę. więcej »

 • ul. Marynarki Wojennej 15, Dziwnów
 • 502 284 588

Świnoujście »

Symbolem miasta Świnoujście, a przede wszystkim nawigacyjną pomocą jest Stawa "Młyny" - charakterystyczny, cylindryczny, o białej barwie budynek w kształcie młynu wiatrowego, umiejscowiony tuż przy wejściu do portu na zachodnim falochronie. więcej »

Międzyzdroje »

Międzyzdroje rozsławił Festiwal Gwiazd oraz Promenada Gwiazd - nieduży chodnik w otoczeniu hotelu Amber Baltic, w który każdego roku wmurowywane są odciski dłoni sławnych ludzi teatru, filmu oraz sztuki. więcej »

Międzywodzie »

Międzywodzie, ze względu na bliskość Zalewu Kamieńskiego, to ciekawe miejsce dla entuzjastów sportów wodnych, wędkarzy oraz żeglarzy. więcej »

Dziwnówek »

W Dziwnówku nie zobaczymy wielu zabytków, za to zachwyca porządna, rozległa a także piaszczysta plaża. Letnie kąpielisko to mniej więcej czterysta metrów linii brzegowej Bałtyku. więcej »

Dziwnów »

Dziwnów to niewielkie miasteczko turystyczne usytuowane na płn./zach. brzegu Bałtyku, w Zachodniopomorskiem. Najwcześniejsze, pisane wzmianki o miejscowości sięgają połowy trzynastego stulecia. więcej »

Łukęcin »

Między Pobierowem i Dziwnowem leży nieduża, mało znana miejscowość wypoczynkowa Łukęcin, położona pośród iglastego lasu, odgradzającego Morze Bałtyckie od miejscowości. więcej »

Pobierowo »

Jeżeli ktoś wypatruje pięknej plaży, chce wakacji pośród sosen, w oddaleniu od miejskiego zgiełku - Pobierowo będzie świetnym wyborem. więcej »

Niechorze »

Niechorze, położone pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorem Liwia Łuża, to miejsce corocznego wakacyjnego odpoczynku dla wielu tysięcy wczasowiczów. więcej »

Kołczewo »

Kołczewo, zlokalizowane na wyspie Wolin, w sąsiedztwie lasów i jezior, to jedno z miejsc nad naszym morzem świetne dla urlopowiczów pragnących wypocząć od zgiełku dużych miast. więcej »

Wolin »

Miasto Wolin nie jest miejscem, w jakim wielu spędza wakacje, za to wielu wczasowiczów przejeżdża przez nie jadąc na urlop w okolice miast: Międzyzdroje czy Świnoujście. więcej »

Historia Wisełka »

Przed wojną wieś nazywała się Neuendorf, krótko po wojnie Nowa Wieś by ostatecznie zostać nazwaną Wisełka. więcej »